X
تبلیغات
رایتل

هیئت انتخاب هشتمین دوره جشنواره اردی بهشت در بخش فیلم متشکل از آقایان عبدالله خداکریمی،محمدرضا رکن ادینی و علیرضا محسنی،پس از بررسی 414 فیلم رسیده به دبیرخانه جشنواره (در لیست اولیه اعلامی از سوی دبیرخانه عدد 207 تکرار شده) مجموعن تعداد 45 فیلم را در دو بخش استانی-شامل 9 فیلم-و ملی-شامل 36 فیلم-شایسته راه یابی به جشنواره هشتم دانسته اند. لیــنـــک اطــلاعیــــــه دبـیـــــــرخانه

  جدول تحلیلی دو بخش به شرح ذیل می باشد:

بخش استانی

ردیف

نام فیلم

کارگردان

توضیحات

1

انتهای راهرو،هفت دقیقه

مهرداد امیرزاده

 

2

باغ ما که خشک نشده

مهدی میرزایی

 

3

دست

ایمان و احسان رضایی

تنها زوج فیلمساز پذیرفته شده

4

اینک بندرعباس

غلامرضا رحیمی

 

5

برف در بندرِ عباس آقا

مرتضا نیک نهاد

 

6

عصر یک روز خوب

جلیل درویشی

 

7

کارگاه بی نشان

سیدمحمد رودباری زاده

 

8

بندر جرون

حسن بیداروند

 

9

در گوش

خوبیار سالاری

 

 

  • مرتضا تازی پور تنها فیلمساز با بیش از یک فیلمِ متقاضی شرکت در این بخش بود که هیچ کدام از فیلم هایش پذیرفته نشد.
  • تمام راه یافتگان به بخش استانی را آقایان تشکیل می دهند و تنها فیلمساز خانم متقاضی این بخش (خانم فرشته پیشدار) از ره یابی به جشنواره بازماند.
  • از بین 45 فیلمِ انتخاب شده در دوبخش ملی و استانی،آقایان ایمان و احسان رضایی تنها فیلمسازان مشترکی هستند که فیلمشان پذیرفته شده است.(در مجموع 10 فیلم به کارگردانی بیش از یک نفر،متقاضی شرکت در جشنواره بوده اند/لیــنـــک).

بخش ملی

ردیف

نام فیلم

کارگردان

شهر

ارسالی به دبیرخانه

1

آسانسور

نیما عباس پور

تهران

1

2

باتلاق

عباس داودی

اندیمشک

3

3

فرار مغزها

عباس داودی

اندیمشک

4

هشت ضلعی

عباس داودی

اندیمشک

5

یکی باید اونو ساکت کنه

محمدابراهیم شهبازی

تهران

3

6

شهر زیبای من

محمدابراهیم شهبازی

تهران

7

سکوت برکه ها

فاطمه دست مرد

تهران

2

8

صبا

رقیه توکلی

یزد

1

9

عده ای کنار هم

احسان شادمانی

شیراز

1

10

سکوتی دیگر

شهرام ابراهیمی

شهرکرد

2

11

آب شهر

یاسر طالبی

ساری

2

12

پانسمان

امید عبدالهی

تهران

2

13

کورسو

امید عبدالهی

تهران

14

میم . الف . ر

حسین فلاح آبادی

کرج

1

15

صبحانه

مریم دوستی

تهران

1

16

شهر آسفالت

یاسمن حسنی

تهران

2

17

قطره ای روی سنگ داغ

یاسمن حسنی

تهران

18

اتفاق

امین قشقائیان

اصفهان

2

19

لیلا

علی یحیایی

تهران

3

20

ده سی سی

سیدمحمدجمال نوری صادقی

تهران

1

21

زاویه

نوراله کیانی

خمینی شهر

1

22

همسایه

پیروز کرمی

تهران

5

23

کابوس های فرانسوی

علی رمضانی

آبادان

1

24

نارین

بهنود محمدی پور

تهران

2

25

گیس

مریم همتیان دهکردی

شهرکرد

2

26

سرخ

کیوان محسنی

گراش

2

27

امشب

فهیمه شرفی

تهران

1

28

ظغال

نوا رمضانی

تهران

1

29

گهواره خستگی من

روح اله بهرامی

قم

1

30

شیر پوشان

نرگس آبیار

تهران

2

31

فرار

مهدی باقری آزاد

تهران

1

32

منها

کاظم ملایی

تهران

2

33

باد چیزی خواهد گفت

علی مردمی

ارومیه

1

34

آک آپ آس

محمدعلی هاشم زهی

تهران

1

35

انکسار

مهدی پیران

گرگان

2

36

زمان

مهدی پیران

گرگان

  • از نکات قابل توجه این بخش حذف تعداد زیادی از فیلمسازانی است که با بیش از یک فیلم،متقاضی شرکت در جشنواره بودند؛که می توان از آقای شهریار پورسیدان با 8 فیلم ارسالی به عنوان ناکام! بزرگ نام برد.(تعداد افراد متاقضی با بیش از یک فیلم را می توانید در ایــــن پست ببینید).
  • از بین 30 کارگردانی که فیلم هایشان در این بخش پذیرفته شده است،8 نفر خانم و 22 نفر آقا هستند.
  • تهران با 19 فیلم از16 فیلمساز؛اندیمشک با 3 فیلم از 1 فیلمساز؛شهرکرد با 2 فیلم از2 فیلمساز؛گرگان با 2 فیلم از 1 فیلمساز؛یزد،شیراز،ساری،کرج،اصفهان،خمینی شهر،آبادان،گراش،قم و ارومیه با 1 فیلم از 1 فیلمساز شهرهای حاضر در این دوره هستند.